Trang

Jmenuju se Trang, vyslovuje se to Čan, jako kdybyste chtěli říct Jackie Chan. V ČR žiju už přes 25 let a posledních 10 let píšu blog o Vietnamcích a Češích, který se jmenuje Asiatka. S přibývajícími lety, praxí a přemýšlení jsem si uvědomila, jak mě totiž naplňuje propojování. Proto blog o střetu kultur, i proto možná dělám kreativní marketing v IT.

Inspirují mě moudří a laskaví lidé, kterých jsem potkala v životě spoustu a přála bych to všem. Přála bych nám, abychom si vybírali dobré vlny, ale uměli s pokorou přijmout i nepříjemná období. Ať je vše v rovnováze.

Snažím se ale obvykle žít s lehkostí, byť nohama na zemi, nebrat se vážně, pak je to totiž velká tíha. Spíš se nechávám unášet proudem, občas si plavu tempíčka, kraul mi moc nejde, o motýla se nesnažím, občas se potopím a loknu si vody, ale proti proudu mě spíš plavat neuvidíte.

Mám v hlavě hodně citátů, které mi v životě pomohly. Pro každou fázi něco, ale provází mě:

“Nebrat si nic osobně” a tatínkův oblíbený “Netlač řeku, teče sama."

Podle mě je důležité nad sebou stále přemýšlet, vést se sebou dialog a uvědomovat si dopady svého chování. Věřím, že to člověku pomůže žít šťastný život jak se sebou, tak s lidmi okolo nás.